Sold
Hamden Court Block AFLOOR 5FLAT 5
Registration Number:18050700290107
|Transaction Date:18/04/2018
PRN:A4657022
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

LamFung馮家駿
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-534709)
Sold

1/1
PRICE
$4.98 M
Saleable Area
395sq.ft.
Buy $12,606 /sq.ft.
Gross Area
508sq.ft.
Buy $9,803 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 18/04/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
400
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
149-151 Hong Ning Road