Sold
Hamden Court Block AFLOOR 11FLAT 8
Registration Number:20092501820044
|Transaction Date:18/09/2020
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

LamFung馮家駿
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-534709)
Sold

1/1
PRICE
$5.1 M
Saleable Area
400sq.ft.
Buy $12,737 /sq.ft.
Gross Area
508sq.ft.
Buy $10,039 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 18/09/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
400
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
149-151 Hong Ning Road