Sold
Goldmine Building Block AFLOOR 14FLAT 8
Registration Number:18072600350014
|Transaction Date:20/07/2018
PRN:C0759559
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

VincentLeung梁國恩
ACCOUNT DIRECTOR(S-396514)
PRICE
$4.16 M
Saleable Area
240sq.ft.
Buy $17,331 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 20/07/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1978-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
520
Walking toChai WanStation
7 Min(s)
Address/ Area
345 Chai Wan Road