Sold
Goldmine Building Block AFLOOR 17FLAT 2
Registration Number:17032200420234
|Transaction Date:10/03/2017
PRN:A0304483
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TeresaLou盧妙儀
ACCOUNT DIRECTOR(S-212742)
PRICE
$3.3 M
Saleable Area
260sq.ft.
Buy $12,668 /sq.ft.
Gross Area
380sq.ft.
Buy $8,684 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 10/03/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1978-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
520
Walking toChai WanStation
7 Min(s)
Address/ Area
345 Chai Wan Road