Sold
Goldmine Building Block AFLOOR 10FLAT 6
Registration Number:11022501720164
|Transaction Date:22/02/2011
PRN:A0305010
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

VincentLeung梁國恩
ACCOUNT DIRECTOR(S-396514)
PRICE
$1.5 M
Saleable Area
260sq.ft.
Buy $5,758 /sq.ft.
Gross Area
351sq.ft.
Buy $4,274 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 22/02/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1978-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
520
Walking toChai WanStation
7 Min(s)
Address/ Area
345 Chai Wan Road