Sold
Golden Villa Block AFLOOR 23FLAT A
Registration Number:01051632
|Transaction Date:26/03/1996
PRN:B9660211
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SimonLeung梁偉賢
ACCOUNT DIRECTOR(S-546307)
PRICE
$7.39 M
Gross Area
1,380sq.ft.
Buy $5,357 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 26/03/1996
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
124
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
200 Castle Peak Road Ting Kau