Sold
Fu Loy Garden Block AFLOOR 14FLAT 6
Registration Number:16091500560029
|Transaction Date:08/09/2016
PRN:B0918200
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IreneTam譚玉鳳
ACCOUNT DIRECTOR(E-428631)
Sold

1/3
PRICE
$3.55 M
Saleable Area
360sq.ft.
Buy $9,874 /sq.ft.
Gross Area
435sq.ft.
Buy $8,161 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 08/09/2016
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
288
Walking toLong PingStation
3 Min(s)
Address/ Area
7 Ma Wang Road