Sold
Faber Court Block AFLOOR 6FLAT A
Registration Number:08061202440010
|Transaction Date:09/05/2008
PRN:B5449043
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HelenChau周海詩
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-213403)
PRICE
$28.5 M
Saleable Area
1,749sq.ft.
Buy $16,294 /sq.ft.
Gross Area
1,900sq.ft.
Buy $15,000 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 09/05/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
28
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
29-31 Tai Tam Road