Sold
Eastland Towers Block AFLOOR 8FLAT G (FLAT 7)
Registration Number:23062801440273
|Transaction Date:12/06/2023
PRN:B9199644
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeTsang曾祖其
ACCOUNT DIRECTOR(S-453863)
Sold

1/1
PRICE
$4.2 M
Saleable Area
364sq.ft.
Buy $11,544 /sq.ft.
Gross Area
526sq.ft.
Buy $7,985 /sq.ft.
Building Age
58 Years
Transaction Date: 12/06/2023
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1968-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
280
Walking toCheung Sha WanStation
4 Min(s)
Address/ Area
167e Pratas Street