Sold
Eastland Towers Block AFLOOR 6FLAT K (FLAT 11)
Registration Number:10120600600110
|Transaction Date:16/11/2010
PRN:A3649362
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ZeusCheng鄭偉浚
ACCOUNT DIRECTOR(S-416944)
Sold

1/1
PRICE
$1.35 M
Saleable Area
346sq.ft.
Buy $3,907 /sq.ft.
Gross Area
496sq.ft.
Buy $2,722 /sq.ft.
Building Age
58 Years
Transaction Date: 16/11/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1968-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
280
Walking toCheung Sha WanStation
4 Min(s)
Address/ Area
167e Pratas Street