Sold
Chong Yip Centre Block AFLOOR 25FLAT D
Registration Number:10072103160012
|Transaction Date:15/07/2010
PRN:B6133003
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IanYeung楊子仲
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-587830)
Sold

1/2
PRICE
$2.58 M
Saleable Area
355sq.ft.
Buy $7,249 /sq.ft.
Gross Area
451sq.ft.
Buy $5,710 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 15/07/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
633
Walking toHKUStation
2 Min(s)
Address/ Area
423-425 Queen's Road West