Sold
Bay View Mansion Block AFLOOR 12FLAT 2
Registration Number:05112500560012
|Transaction Date:10/11/2005
PRN:B6252226
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
PRICE
$3.2 M
Saleable Area
808sq.ft.
Buy $3,959 /sq.ft.
Gross Area
1,000sq.ft.
Buy $3,200 /sq.ft.
Building Age
59 Years
Transaction Date: 10/11/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1966-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
334
Walking toCauseway BayStation
7 Min(s)
Address/ Area
13-33 Moreton Terrace