Sold
Abba House Block AFLOOR 14FLAT 8
Registration Number:10081700660142
|Transaction Date:22/07/2010
PRN:B6058503
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TobyWong王雪如
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-483030)
PRICE
$1.99 M
Saleable Area
325sq.ft.
Buy $6,122 /sq.ft.
Gross Area
422sq.ft.
Buy $4,716 /sq.ft.
Building Age
43 Years
Transaction Date: 22/07/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1983-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
462
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
223-227 Aberdeen Main Road