Sold
Osmanthus Garden Block 9FLOOR 1FLAT A
Registration Number:10032900270072
|Transaction Date:15/03/2010
PRN:B1391778
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HonlyMa馬倩紅
ACCOUNT DIRECTOR(S-629889)
Sold

1/3
PRICE
$1.05 M
Saleable Area
593sq.ft.
Buy $1,770 /sq.ft.
Gross Area
661sq.ft.
Buy $1,589 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 15/03/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
11 Block(s)
Total Units
176
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
80 Tan Kwai Tsuen Road