Sold
Osmanthus Garden Block 9FLOOR 2FLAT D
Registration Number:15041602470052
|Transaction Date:20/03/2015
PRN:B1392044
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HonlyMa馬倩紅
ACCOUNT DIRECTOR(S-629889)
Sold

1/3
PRICE
$4.4 M
Saleable Area
891sq.ft.
Buy $4,937 /sq.ft.
Gross Area
978sq.ft.
Buy $4,499 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 20/03/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
11 Block(s)
Total Units
176
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
80 Tan Kwai Tsuen Road