Sold
Meadowlands Block 9FLOOR 5FLAT D
Registration Number:00845371
|Transaction Date:23/12/1998
PRN:B1392085
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AdaYong楊采知
ACCOUNT DIRECTOR(S-637965)
Sold

1/3
PRICE
$2.35 M
Saleable Area
763sq.ft.
Buy $3,079 /sq.ft.
Gross Area
874sq.ft.
Buy $2,689 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 23/12/1998
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-09-1996-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
30 Block(s)
Total Units
488
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
60 Tan Kwai Tsuen Road