Sold
Tsuen Wan Centre Block 8 (tientsin House)FLOOR 2FLAT B
Registration Number:12123100370118
|Transaction Date:10/12/2012
PRN:A8147824
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

EricLam林泰源
ACCOUNT DIRECTOR(S-449430)
Sold

1/3
PRICE
$2.53 M
Saleable Area
460sq.ft.
Buy $5,505 /sq.ft.
Gross Area
573sq.ft.
Buy $4,415 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 10/12/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-10-1982-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
19 Block(s)
Total Units
4,516
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
102 Tsuen King Circuit