Sold
Villa Oceania Block 8FLOOR 20FLAT E
Registration Number:07120300840024
|Transaction Date:26/11/2007
PRN:A9137269
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/1
PRICE
$3.2 M
Saleable Area
573sq.ft.
Buy $5,588 /sq.ft.
Gross Area
743sq.ft.
Buy $4,307 /sq.ft.
Building Age
27 Years
Transaction Date: 26/11/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
551
Walking toMa On ShanStation
5 Min(s)
Address/ Area
8 On Chun Street