Sold
Meadowlands Block 8FLOOR 5FLAT C
Registration Number:05030201750309
|Transaction Date:07/02/2005
PRN:B5670206
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FrankieLee李世裕
ACCOUNT DIRECTOR(E-435230)
Sold

1/3
PRICE
$1.6 M
Saleable Area
763sq.ft.
Buy $2,097 /sq.ft.
Gross Area
874sq.ft.
Buy $1,831 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 07/02/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-09-1996-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
30 Block(s)
Total Units
488
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
60 Tan Kwai Tsuen Road