Sold
Fanling Garden Block 8FLOOR 2FLAT B
Registration Number:13061801820184
|Transaction Date:25/05/2013
PRN:B2421166
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AmyChen陳道琴
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-576767)
Sold

1/4
PRICE
$4 M
Saleable Area
598sq.ft.
Buy $6,684 /sq.ft.
Gross Area
700sq.ft.
Buy $5,714 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 25/05/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
19 Block(s)
Total Units
228
Walking toFanlingStation
13 Min(s)
Address/ Area
11 Fan Leng Lau Road