Sold
Fanling Garden Block 8FLOOR 2FLAT B
Registration Number:06120600190116
|Transaction Date:15/11/2006
PRN:B2421166
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

KikiZeng曾瑤
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-517806)
Sold

1/4
PRICE
$1.5 M
Saleable Area
598sq.ft.
Buy $2,506 /sq.ft.
Gross Area
700sq.ft.
Buy $2,143 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 15/11/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
19 Block(s)
Total Units
228
Walking toFanlingStation
13 Min(s)
Address/ Area
11 Fan Leng Lau Road