Sold
Fanling Garden Block 8FLOOR 2FLAT C
Registration Number:00463404
|Transaction Date:01/11/1999
PRN:B2421176
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TonyWong王世通
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-513996)
Sold

1/4
PRICE
$1.22 M
Saleable Area
467sq.ft.
Buy $2,612 /sq.ft.
Gross Area
540sq.ft.
Buy $2,259 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 01/11/1999
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
19 Block(s)
Total Units
228
Walking toFanlingStation
13 Min(s)
Address/ Area
11 Fan Leng Lau Road