Sold
Bauhinia Garden Block 8FLOOR 6FLAT B
Registration Number:00720333
|Transaction Date:02/05/1996
PRN:C0086349
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

KenChu朱劍豪
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-659696)
Sold

1/3
PRICE
$2.62 M
Saleable Area
703sq.ft.
Buy $3,722 /sq.ft.
Gross Area
879sq.ft.
Buy $2,976 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 02/05/1996
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-04-1995-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
13 Block(s)
Total Units
232
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
180 Castle Peak Road Hung Shui Kiu