Sold
Villa Oceania Block 7FLOOR 19FLAT A
Registration Number:07051000300188
|Transaction Date:20/04/2007
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

EvaLui呂綺華
ACCOUNT DIRECTOR(S-424357)
PRICE
$4.8 M
Saleable Area
947sq.ft.
Buy $5,067 /sq.ft.
Gross Area
1,228sq.ft.
Buy $3,909 /sq.ft.
Building Age
27 Years
Transaction Date: 20/04/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
551
Walking toMa On ShanStation
5 Min(s)
Address/ Area
8 On Chun Street