Sold
Villa Oceania Block 7FLOOR 6FLAT C
Registration Number:01382478
|Transaction Date:06/09/2004
PRN:B9884456
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SherriChan陳淑賢
ACCOUNT MANAGER(E-334974)
Sold

1/1
PRICE
$5.25 M
Saleable Area
1,066sq.ft.
Buy $4,927 /sq.ft.
Gross Area
1,375sq.ft.
Buy $3,818 /sq.ft.
Building Age
27 Years
Transaction Date: 06/09/2004
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
551
Walking toMa On ShanStation
5 Min(s)
Address/ Area
8 On Chun Street