Sold
Scenic Garden Block 7FLOOR 2FLAT A
Registration Number:14081201040165
|Transaction Date:14/07/2014
PRN:C0146397
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AdaYong楊采知
ACCOUNT DIRECTOR(S-637965)
Sold

1/4
PRICE
$4.9 M
Saleable Area
647sq.ft.
Buy $7,574 /sq.ft.
Gross Area
825sq.ft.
Buy $5,939 /sq.ft.
Building Age
28 Years
Transaction Date: 14/07/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
6 Block(s)
Total Units
473
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
25 Town Park Road South