Sold
Scenic Garden Block 7FLOOR 8FLAT B
Registration Number:08121102190050
|Transaction Date:05/12/2008
PRN:C0146424
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HonlyMa馬倩紅
ACCOUNT DIRECTOR(S-629889)
Sold

1/4
PRICE
$1.43 M
Saleable Area
480sq.ft.
Buy $2,979 /sq.ft.
Gross Area
615sq.ft.
Buy $2,325 /sq.ft.
Building Age
28 Years
Transaction Date: 05/12/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
6 Block(s)
Total Units
473
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
25 Town Park Road South