Sold
Hanley Villa Block 7FLOOR 15FLAT A
Registration Number:05071902480130
|Transaction Date:12/07/2005
PRN:A8409157
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AmyFok霍秀芬
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-315104)
Sold

1/2
PRICE
$3.03 M
Saleable Area
671sq.ft.
Buy $4,518 /sq.ft.
Gross Area
970sq.ft.
Buy $3,124 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 12/07/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
516
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
18-22 Yau Lai Road