Sold
Hanley Villa Block 7FLOOR 23FLAT B
Registration Number:01548883
|Transaction Date:07/11/2003
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SunnyLi李順輝
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-522858)
Sold

1/2
PRICE
$2.16 M
Saleable Area
680sq.ft.
Buy $3,175 /sq.ft.
Gross Area
989sq.ft.
Buy $2,184 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 07/11/2003
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
516
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
18-22 Yau Lai Road