Sold
Hanley Villa Block 7FLOOR 2FLAT A
Registration Number:10020900850020
|Transaction Date:28/01/2010
PRN:A8409202
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MandyWong黃慧敏
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-639870)
Sold

1/2
PRICE
$3.34 M
Saleable Area
671sq.ft.
Buy $4,978 /sq.ft.
Gross Area
970sq.ft.
Buy $3,441 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 28/01/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
516
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
18-22 Yau Lai Road