Sold
Hanley Villa Block 7FLOOR 19FLAT A
Registration Number:25080800570022
|Transaction Date:25/07/2025
PRN:A8409196
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MandyWong黃慧敏
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-639870)
Sold

1/2
PRICE
$5.8 M
Saleable Area
675sq.ft.
Buy $8,594 /sq.ft.
Gross Area
970sq.ft.
Buy $5,979 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 25/07/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
516
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
18-22 Yau Lai Road