Sold
Hanley Villa Block 7FLOOR 21FLAT B
Registration Number:14070200290016
|Transaction Date:16/06/2014
PRN:A8409346
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SunnyLi李順輝
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-522858)
Sold

1/2
PRICE
$7.66 M
Saleable Area
828sq.ft.
Buy $9,254 /sq.ft.
Gross Area
1,188sq.ft.
Buy $6,448 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 16/06/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
516
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
18-22 Yau Lai Road