Sold
Bauhinia Garden Block 7FLOOR 5FLAT B
Registration Number:08100901590171
|Transaction Date:12/09/2008
PRN:C0086326
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

GraceShen申万容
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-357583)
Sold

1/3
PRICE
$1.1 M
Saleable Area
493sq.ft.
Buy $2,231 /sq.ft.
Gross Area
618sq.ft.
Buy $1,780 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 12/09/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-04-1995-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
13 Block(s)
Total Units
232
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
180 Castle Peak Road Hung Shui Kiu