Sold
Bauhinia Garden Block 7FLOOR 7FLAT B
Registration Number:13071502110048
|Transaction Date:28/06/2013
PRN:B8003885
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AdaYong楊采知
ACCOUNT DIRECTOR(S-637965)
Sold

1/3
PRICE
$2.98 M
Saleable Area
493sq.ft.
Buy $6,043 /sq.ft.
Gross Area
618sq.ft.
Buy $4,820 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 28/06/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-04-1995-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
13 Block(s)
Total Units
232
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
180 Castle Peak Road Hung Shui Kiu