Sold
The Verdancy Block 6FLOOR 1FLAT D
Registration Number:12070402130190
|Transaction Date:22/06/2012
PRN:D0963422
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MikiLau劉子琪
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-557569)
Sold

1/3
PRICE
$2.1 M
Saleable Area
475sq.ft.
Buy $4,424 /sq.ft.
Gross Area
634sq.ft.
Buy $3,312 /sq.ft.
Building Age
21 Years
Transaction Date: 22/06/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2005-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
119
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
50 Tan Kwai Tsuen