Sold
The Verdancy Block 6FLOOR 2FLAT D
Registration Number:10090802560074
|Transaction Date:10/08/2010
PRN:D0963460
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HonlyMa馬倩紅
ACCOUNT DIRECTOR(S-629889)
Sold

1/3
PRICE
$1.76 M
Saleable Area
475sq.ft.
Buy $3,708 /sq.ft.
Gross Area
639sq.ft.
Buy $2,754 /sq.ft.
Building Age
21 Years
Transaction Date: 10/08/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2005-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
119
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
50 Tan Kwai Tsuen