Sold
Manor Centre Block 6FLOOR 8FLAT C
Registration Number:13052400740026
|Transaction Date:20/05/2013
PRN:B4226855
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/1
PRICE
$2.97 M
Saleable Area
306sq.ft.
Buy $9,715 /sq.ft.
Gross Area
374sq.ft.
Buy $7,941 /sq.ft.
Building Age
39 Years
Transaction Date: 20/05/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1986-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
721
Walking toCheung Sha WanStation
4 Min(s)
Address/ Area
213 Un Chau Street