Sold
Hillview Court Block 6FLOOR 1FLAT A
Registration Number:00532669
|Transaction Date:08/08/2002
PRN:B5020072
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
PRICE
$3.8 M
Saleable Area
1,151sq.ft.
Buy $3,302 /sq.ft.
Gross Area
1,295sq.ft.
Buy $2,934 /sq.ft.
Building Age
27 Years
Transaction Date: 08/08/2002
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
6 Block(s)
Total Units
115
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
11 Ka Shue Road