Sold
Hanley Villa Block 6FLOOR 4FLAT B
Registration Number:01129447
|Transaction Date:21/03/1997
PRN:A8409103
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AngelLeung梁洛琳
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-221098)
Sold

1/2
PRICE
$5.95 M
Saleable Area
671sq.ft.
Buy $8,873 /sq.ft.
Gross Area
970sq.ft.
Buy $6,134 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 21/03/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
516
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
18-22 Yau Lai Road