Sold
Hanley Villa Block 6FLOOR 15FLAT A
Registration Number:01047532
|Transaction Date:28/02/1996
PRN:B7110697
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SimonLeung梁偉賢
ACCOUNT DIRECTOR(S-546307)
Sold

1/2
PRICE
$3.97 M
Saleable Area
680sq.ft.
Buy $5,833 /sq.ft.
Gross Area
989sq.ft.
Buy $4,012 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 28/02/1996
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
516
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
18-22 Yau Lai Road