Sold
Grandeur Garden Block 6FLOOR 7FLAT G
Registration Number:13012502400019
|Transaction Date:28/12/2012
PRN:A8715152
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AllyLee李潔珊
ACCOUNT DIRECTOR(S-334404)
Sold

1/5
PRICE
$3.42 M
Saleable Area
328sq.ft.
Buy $10,417 /sq.ft.
Gross Area
434sq.ft.
Buy $7,880 /sq.ft.
Building Age
40 Years
Transaction Date: 28/12/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
6 Block(s)
Total Units
756
Walking toTai WaiStation
3 Min(s)
Address/ Area
2-12 Chik Fai Street