Sold
Fanling Garden Block 6FLOOR 1FLAT D
Registration Number:00550434
|Transaction Date:04/08/2003
PRN:B7613464
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FionaLi李洪
ACCOUNT DIRECTOR(S-331774)
Sold

1/4
PRICE
$800 K
Saleable Area
543sq.ft.
Buy $1,475 /sq.ft.
Gross Area
633sq.ft.
Buy $1,264 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 04/08/2003
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
19 Block(s)
Total Units
228
Walking toFanlingStation
13 Min(s)
Address/ Area
11 Fan Leng Lau Road