Sold
Scenic Garden Block 5FLOOR 2FLAT C
Registration Number:19021502560199
|Transaction Date:25/01/2019
PRN:B1242186
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IreneTam譚玉鳳
ACCOUNT DIRECTOR(E-428631)
Sold

1/4
PRICE
$6.5 M
Saleable Area
647sq.ft.
Buy $10,048 /sq.ft.
Gross Area
825sq.ft.
Buy $7,879 /sq.ft.
Building Age
28 Years
Transaction Date: 25/01/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
6 Block(s)
Total Units
473
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
25 Town Park Road South