Sold
Scenic Gardens Block 5FLOOR 10FLAT B
Registration Number:10090300780326
|Transaction Date:27/08/2010
PRN:B5329951
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RingoYeung楊俊偉
ACCOUNT DIRECTOR(E-486332)
Sold

1/4
PRICE
$2 M
Saleable Area
480sq.ft.
Buy $4,166 /sq.ft.
Gross Area
615sq.ft.
Buy $3,252 /sq.ft.
Building Age
28 Years
Transaction Date: 27/08/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
6 Block(s)
Total Units
473
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
25 Town Park Road South