Sold
Rhine Garden Block 5FLOOR 7FLAT E
Registration Number:24020500600013
|Transaction Date:29/01/2024
PRN:A8457277
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MabelCheung張美寶
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-694420)
PRICE
$4.93 M
Saleable Area
710sq.ft.
Buy $6,940 /sq.ft.
Gross Area
859sq.ft.
Buy $5,739 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 29/01/2024
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1992-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
1,068
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
38 Castle Peak Road Sham Tseng