Sold
Phoenix Court Block 5FLOOR 14FLAT D
Registration Number:10033102620148
|Transaction Date:26/03/2010
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AndyLau劉子鵬
ACCOUNT DIRECTOR(S-130772)
Sold

1/2
PRICE
$9.2 M
Saleable Area
890sq.ft.
Buy $10,335 /sq.ft.
Gross Area
983sq.ft.
Buy $9,359 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 26/03/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
319
Walking toWan ChaiStation
7 Min(s)
Address/ Area
39 Kennedy Road