Sold
Manor Centre Block 5FLOOR 13FLAT D
Registration Number:20052501730151
|Transaction Date:20/05/2020
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ZeusCheng鄭偉浚
ACCOUNT DIRECTOR(S-416944)
Sold

1/1
PRICE
$4.75 M
Saleable Area
300sq.ft.
Buy $15,817 /sq.ft.
Gross Area
375sq.ft.
Buy $12,667 /sq.ft.
Building Age
39 Years
Transaction Date: 20/05/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1986-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
721
Walking toCheung Sha WanStation
4 Min(s)
Address/ Area
213 Un Chau Street