Sold
Majestic Park Block 5FLOOR 23FLAT G
Registration Number:11121900200142
|Transaction Date:07/12/2011
PRN:A4049590
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BonnieChang鄭惠芳
ACCOUNT DIRECTOR(E-443952)
Sold

1/1
PRICE
$19.2 M
Saleable Area
1,450sq.ft.
Buy $13,242 /sq.ft.
Gross Area
1,828sq.ft.
Buy $10,503 /sq.ft.
Building Age
27 Years
Transaction Date: 07/12/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
474
Walking toTo Kwa WanStation
6 Min(s)
Address/ Area
11 Farm Road