Sold
Majestic Park Block 5FLOOR 10FLAT D
Registration Number:12101902860011
|Transaction Date:08/10/2012
PRN:A4049211
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ThomasChung鍾偉民
ACCOUNT DIRECTOR(S-431152)
Sold

1/1
PRICE
$8.56 M
Saleable Area
736sq.ft.
Buy $11,626 /sq.ft.
Gross Area
930sq.ft.
Buy $9,204 /sq.ft.
Building Age
27 Years
Transaction Date: 08/10/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
474
Walking toTo Kwa WanStation
6 Min(s)
Address/ Area
11 Farm Road