Sold
Hanley Villa Block 5FLOOR 16FLAT B
Registration Number:18072600930014
|Transaction Date:06/07/2018
PRN:A8408687
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JessicaWong王曉霞
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-215903)
Sold

1/2
PRICE
$9.3 M
Saleable Area
671sq.ft.
Buy $13,868 /sq.ft.
Gross Area
970sq.ft.
Buy $9,588 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 06/07/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
516
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
18-22 Yau Lai Road